POGODA Valdez
- Pogoda dzisiaj Valdez
- Prognoza pogody Valdez
- Monitor pogody Valdez
- Podsumowanie pogody Valdez
- Klimat Valdez
Aktualna pogoda Valdez
(na czas 09:56, maja, 13)
Aktualne warunki pogodowe Valdez (Alaska, USA):
| +6.1°C |
| Temperatura powietrza | +6.1°C |
| Punkt rosy | +6.1°C |
| Efektywna temperatura | +4°C |
| Efektywna temperatura na słońcu | +4°C |
| Kierunek wiatru | południowo-zachodni |
| Prędkość wiatru | 1.5 m/s |
| Wilgotność względna | 100% |
| Chmury | 10/10 Ns |
| Zjawisko atmosferyczne | słaby deszcz |
| Widoczność | 16 km |
| Ciśnienie atmosferyczne na poziomie stacji | 1004.4 hPa |
| Ciśnienie atmosferyczne na poziomie morza | 1008.6 hPa |
- Uwaga! Czas na stronie to czas lokalny (bez uwzględnienia czasu letniego). Aby uzyskać czas uniwersalny, odejmij poprawkę, równa się -9 g. Aktualne dane pogodowe otrzymane ze stacji pogodowej Valdez Pioneer Field Airport (Alaska, USA).
- Lokalizacja stacji pogodowej:
szerokość 61.1333 długość -146.2667 wysokość 37 m. - Temperatura efektywna - temperatura odczuwalna przez sezonowo ubraną osobę w cieniu. Obliczenia uwzględniają wpływ wilgotności, prędkości wiatru i ciśnienia atmosferycznego na odczuwanie ciepła przez człowieka.
- Efektywna temperatura na słońcu - temperatura odczuwana przez człowieka, skorygowana o promieniowanie słoneczne. Zależy od wysokości słońca nad horyzontem. W nocy i przy pochmurnej pogodzie korekta wynosi zero.
- Symboliczny obraz zjawiska atmosferycznego jest pokazany w lewym górnym rogu.
- W prawym górnym rogu można zobaczyć komfort pogody w okresie obserwacji.
